Psychoterapia uzależnień

Psychoterapia uzależnień

… to prawdopodobnie masz problem z uzależnieniem.

Uzależnienie nieleczone z czasem będzie się pogłębiało, ponieważ jest to choroba postępująca.

Jeśli do tej pory samodzielnie nie udało Ci się rozwiązać problemu, to prawdopodobnie potrzebujesz pomocy. Na uzależnienie nie ma lekarstwa w formie pigułki, którą zażyjesz i która sprawi, że problem sam zniknie, ponieważ uzależniony jest umysł. Możesz albo dalej brnąć w destrukcję nałogu albo spróbować wyzwolić się z kręgu automatycznego powtarzania tych samych błędów, zwracając się po pomoc do psychoterapeuty. 

Im szybciej znajdziesz dobry adres i zdecydujesz się skorzystać z profesjonalnej pomocy psychoterapeuty, tym większa szansa, że w Twoim życiu pojawi się mniej kolejnych szkód.

Pomoc psychoterapeuty uzależnień

Jeżeli masz w sobie gotowość na zmianę, potrzebna Ci będzie silna i długotrwała motywacja własna oraz pomoc dobrego psychoterapeuty, terapeuty uzależnień (w Krakowie jest spory wybór w tym zakresie).

Profesjonalny, dobry terapeuta uzależnień może ale nie musi mieć tytuł psychologa, ważne, aby był starannie wykształcony w tym zakresie i potrafił nawiązać z pacjentem dobry kontakt.

Dobry terapeuta uzależnień sam nie musi być uzależniony, żeby skutecznie Ci pomagać – to stara koncepcja, coraz rzadziej stosowana.

Jeśli wybrany przez Ciebie terapeuta uzależnień jest jednocześnie psychoterapeutą – to zwiększa szansę, że będzie w stanie pomóc Ci całościowo – nie tylko w wychodzeniu z uzależnienia ale również w odzyskiwaniu równowagi w Twoim życiu – w radzeniu sobie z uczuciami, w wychodzeniu spod wpływu destrukcyjnej przeszłości, np. syndromu DDA (dorosłego dziecka alkoholika) lub DDD (dorosłego dziecka z rodziny dysfunkcyjnej), w budowaniu satysfakcjonujących relacji z ludźmi.
anna-zadarnowska-terapeuta-uzaleznien-krakow

kontakt

Jeśli jesteś gotowa/y na zaangażowanie się w terapię uzależnienia w Krakowie, zapraszam na konsultację.

Scroll to Top